Czaka Serca

Automatycznie zapisany szkic

Czakra serca – tryska źródło miłości, ciepła, współczucie i radość znajduje się w środku klatki piersiowej na wysokości serca. czakra serca

Anahata porusza się kochać przez całe swoje życie.

Jest to centrum twoich głębokich więzi z innymi ludźmi, twoje poczucie troski i współczucia, swoimi uczuciami miłości własnej, altruizm, szczodrość, życzliwości i szacunku.

Anahata jest zintegrowanie i ujednolicenie czakra – doprowadzenie do całości – jako taka, jest to centrum uzdrawiania. Rzeczywiście, większość tradycji duchowych rozpoznać miłość jako ostateczny życie gojenia.

Energia anahaty pozwala nam rozpoznać, że jesteśmy częścią czegoś większego, które są połączone w ramach złożonej sieci relacji rozciągających się przez całe życie i wszechświat.

Anahata pozwala nam rozpoznać i nawiązania kontaktu z sacrum i fundamentalnej prawdy, która biegnie przez całe życie i łączy wszystko razem.

“Droga serca” lub “drogę serca” żyje swoim życiem z tego centrum energii miłości.

To znaczy żyć swoje życie z miłującej dobroci i współczucia wobec innych. Oznacza to, że twoje serce jest otwarte na innych i inspirować dobroć i współczucie u innych. Tworzenie bezpiecznego i przyjaznego środowiska.

Inni mogą czuć się miłość i ciepło. Czują się kochany i akceptowany bezwarunkowo. Ludzie czują spokój wokół ciebie, ponieważ nie ma orzeczenie pochodzące od ciebie.

Gdy Anahata jest otwarty i energia przepływa swobodnie, jesteś nie tylko kochać innych, to są również kochający siebie. Wiesz, kiedy trzeba powiedzieć nie i kiedy potrzebują opieki i poczucia wychowania.

Każdy z siedmiu czakr są ważne i choć nie mogę powiedzieć, że czakra serca jest najważniejszy, chcę powiedzieć, że to jest bardzo ważne.

Większość duchowych tradycji świata uznają miłość jako jednoczącą siłą, energią, która jest najbardziej fundamentalną częścią wszechświata i nas samych.

Aby otworzyć się na miłość jest dotarcie do najgłębszych miejscach i połączyć się z naszej prawdziwej istoty, naszego ducha i duszy.

Anahata Chakra jest powszechnie znane jako czakra serca. Dosłowne tłumaczenie z sanskrytu “anahaty” jest “bez szwanku, powieść lub porażki.” The Heart Chakra jest doskonale usytuowany w środku ciała, wyważanie świecie materii (niższe trzech czakr) ze światem spirytusowych (górnych trzech czakr).

Sanskrycie oznacza, że ​​głęboko pod nasze osobiste historie cierpienia i bólu leży bezgraniczną miłość i współczucie. Czy nie byłoby miło, aby dopasować się do następnego razu twój gniew cię przerasta?

Ustalenie, czy wasze czakry są zrównoważone jest dość nieuchwytny przedmiot; ludzie często szukają uzdrowicieli i mistrzów reiki, aby je zrównoważyć, kiedy jest tak łatwo patrzeć do wewnątrz i kopać głębiej w siebie.

Znaki czakry serca może być zablokowane obejmują uczucia nieśmiałości i samotności. Jeśli niezdolność do odpuszczania lub tendencji braku empatii, to może być wiodącym z głowy częściej niż serce.

Przerzuć że w przeciwną stronę i przytłaczający czakra mogą obejmować uczucie współuzależnienia, a patrząc na zewnątrz dla przyjęcia lub spełnienia. Intensywne zazdrość lub surowy osąd innych jest również czerwona flaga.

Jeśli należą do kategorii zablokowanych, zastanawianie się, jak zrównoważyć swoje czakry naprawdę sprowadza się do stłumionych emocji. Czy jest to traumatyczne wydarzenie wynikające z dzieciństwa, że ​​nawet nie pamiętam, czy urazy trzymasz tak mocno z ostatniego tygodnia. Kiedy tłumią swoje uczucia, zrównoważyć czakry serca dostaje z walnięcie.

Spróbuj ustawić te trzy intencje ugasić swoje stłumione emocje, czy jesteś świadomy, czy nie:

1. Bądź otwarty ze swoimi emocjami.

Każdy sposób chcesz! Czy można zapisać je w dół lub krzyczeć, trzeba pozwolić im na zewnątrz. Być bardzo szczery i otwarty z każdym słowem; nie posiadają nic w zamian. Napisz pochodzące z serca – to zawsze bolesne, ale to jest częścią procesu gojenia. Nawet jeśli nie masz zamiaru nikomu czytać to co piszesz, jest to bardzo pomocne, aby umieścić swoje uczucia w słowa tak, że można stać się wygodne, świadomi i w zgodzie z nim.

2. Zatrzymaj przywiązanie do swoich uczuć.

Dostajesz to co dajesz. Praktykowanie jogi naprawdę pomaga z tym, ponieważ uczy się żyć w chwili obecnej. Trwać w przeszłości kocha, czy tylko w przeszłości problemy sprowadza nas na ziemię, a jeśli stres o przyszłość to nie są w pełni żyć. Podobnie jak większość rzeczy w życiu, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Zrób sobie przysługę i świadomie pracować nad tym jednym!

3. Ćwicz sztukę akceptacji.

Dobrą zasadą jest: “Jeśli nie możesz go zmienić, zapomnieć.” Dlaczego stres o czymś lub kimś, nie masz kontroli nad? To strata czasu i energii. Zamiast koncentrować się na tym, co można kontrolować. To, co przyniesie Ci zadowolenie i szczęście. Określ swoje dzienne zamiar idzie z prądem i pozwalając mu być.

Spróbuj zawierające te trzy przypomnienia w swoim codziennym życiu, i zawsze pamiętać, że miłość jest największym uzdrowicielem. Zwłaszcza miłość do siebie. Utrzymując ten zamiar podczas uprawiania asan pomoże otworzyć swoje serce. Kilka wielkich pozy aby pomóc w “otwierając swoje serce” to wielbłąd stwarzać, Orzeł ułożenia i praktyka z powrotem do gięcia. Czakra serca jest reprezentowany przez kolor zielony. Jedz więcej ciemnozielone warzywa liściaste i pić zieloną herbatę.

Bija Mantry są również doskonałym sposobem, aby połączyć się z czakr. Czakra serca jest związana z wibracyjnej dźwięk “YAM”. Intonować to, kiedy czujesz się zamyka swoje serce na świat, i zamiast prowadzić namiętnie z sercem.

Czwarta czakra jest w centrum siedmiu czakr z trzech poniżej i powyżej trzech. Jest to obszar, w którym spotykają się fizyczne i duchowe. Czwarta czakra, określany również jako czakry serca znajduje się na środku klatki piersiowej i zawiera serce, splot serca, grasicy, płuc i piersi. Zasady także układ limfatyczny. W sanskrycie czwartej czakry Anahata jest, co oznacza “unstruck” lub “bez szwanku”. Nazwa sugeruje że pod boli i żale przeszłych doświadczeń leży czysty i duchowe miejsce, w którym nie występują boli.

Kiedy czakra serca jest otwarta, płyną z miłością i współczuciem, jesteś szybki, aby przebaczać, i akceptować innych i siebie. Zamknięta czakra serca może ustąpić smutek, gniew, zazdrość, zdrada, strach i nienawiść wobec siebie i innych.
Wybierz Esencję Anahaty

Niektórzy ludzie decydują się żyć w miejscu pretensji. Oni zostali zranieni w przeszłości przez rodziców, rodzeństwa, kolegów, czy kocha. Może byłaś tam. Nie da się uniknąć sytuacji, w której ktoś może próbować cię skrzywdzić. Ale masz do wyboru, co zrobić z tym bólem. Niektórzy ludzie mogą próbować skrzywdzić drugą osobę z powrotem. Mimo, że nie mieszka z miejsca Anahata. Osoba, która zadaje ból innym przychodzi z miejsca strachu, niewiedzy i nienawiści, z których wszystkie stanowią zamkniętą czakrę serca.

Po napotkaniu ranić uczuć z przeszłości i obecne, można wybrać się czuć je w pełni i pozwolić im odejść lub trzymać na nich. Pozwalając im odejść, jesteś w stanie otworzyć swoje serce na nowych ludzi i nowe doświadczenia ze współczuciem, miłością i zrozumieniem. Trzymając ból niesie negatywne uczucia i kawałki można wyłączyć z możliwości kochać i służyć. Puszczając jest tak proste jak podejmowania decyzji. Twój umysł i twoje ego może powiedzieć inaczej, ale jest to tak proste, jak wybór puścić i iść dalej.
Empatia i współczucie Tworzenie Otwartość

Chodzenie w butach innej osoby nie jest łatwe, ale może być pomocne w budowaniu poczucia empatii. Aby pomóc w stworzeniu empatii i współczucia, lubię grać w grę zwaną “The co jeśli scenariuszy.” Gdy napotyka osobę, która jest nieprzyjemne lub która traktuje mnie źle w przeszłości, szybko wziąć mój umysł przez gospodarza, co IFS. Na przykład, należy zadać sobie pytanie: “Co jeśli ta osoba jest po prostu zły dzień?” Lub “Co zrobić, jeśli osoba ta właśnie stracił pracę?” “A co, jeśli ona po prostu nauczył się jej mąż ma romans?” “Co jeśli był właśnie zdiagnozowano chorobę? “Jak utworzyć te historie, których możliwości są nieograniczone, zaczniesz wczuć się w drugiego człowieka i jego sytuacji. Metoda ta bierze się z dala od siebie i użalania się nad sobą i umieszcza współczucie na drugą osobę.

Teraz załóżmy, że jest członkiem rodziny lub bliskiego przyjaciela, który właśnie powtarza wzór zadając ból na stałym poziomie. Nadal można zaoferować miłość i współczucie zarówno z daleka, albo granic ustawienia. W każdym razie wiem, że jeśli ktoś zdecyduje się zranić, to prawie nigdy o tobie. To o nich.
Dawać miłość, aby otrzymywać miłość

Najlepszym sposobem, aby otrzymywać miłość jest dać go. Autor i mówca motywacyjny, Leo Buscaglia, używane do nauki, że powinniśmy dawać i otrzymywać 12 uścisków dziennie dla optymalnego zdrowia. Więc daj uściski i pocałunki. Inne sposoby można dać miłość:

Uśmiech na wszystkich widać codziennie, nawet jeśli nie masz ochoty na uśmiechnięte. To zaraźliwe.
Wybacz i przejść dalej. Życie jest zbyt krótkie, aby trzymać urazy.
Daj znajomych, rodziny i współpracowników pozytywne deklaracje i informacje zwrotne.
Spróbuj przejść przez jeden dzień w tygodniu, bez krytykowania kogokolwiek lub cokolwiek, w tym siebie.

Weź każdą okazję co możliwe, aby troszczyć się o miłość i kochający uczucia. Miłość jest walutą i cokolwiek dajesz wróci do ciebie.
Asany, dźwięki, kolory, a kamienie, aby zrównoważyć Czwarte Chakra

Wszelkie yoga, który otwiera obszar klatki piersiowej pomogą zrównoważyć czakry serca. Niektóre pozy to wielbłąd, stojąc dziobu ułożenia, a krowa twarzy stwarzają.

Dźwięk mantra odpowiada czwartej czakry jest dźwięk PYCHA. Specjalny mantra, aby pomóc rozwinąć miłość i współczucie jest Om Mani Padme Hum. Można powtarzać tę mantrę w medytacji, aby uzyskać większy dostęp do tych cech.

Kolor jest szmaragdu i kamienie związane z sercem są szmaragd, malachit, nefryt i kwarc.

Dodaj komentarz