Czakra Gardła

Czakra Gardła

Piąta czakra, Vishuddha, jest pierwszym z trzech duchowych czakr. W obszarze gardła reguluje anatomiczne obszary tarczycy, przytarczyc, szyi, szczęki, języka, jamy ustnej i gardła. Aby być otwarte i wyrównane w piątej czakry jest mówić, słuchać i wyrażać siebie z wyższej formy komunikacji. Wiara i rozum łączą istotę czakry Vishuddha. Element odpowiadający piątej czakry jest eter lub przestrzeń, a zmysł słuchu.
Ustalanie Najwyższa Prawda

Autentyczne wyrażenie nie jest czymś, co przychodzi łatwo. Jest delikatny taniec między mówiąc co masz na myśli i pobyt taktowne lub dyplomatyczne. Często łatwiej jest powiedzieć, co ta druga osoba może chcą usłyszeć, zamiast mówić swoją prawdę. Strach nie zostanie przyjęty, lub orzeczenie od siebie mogą utrudniać prawdziwe ekspresji słownej.

Pracować na niższych czakr pomoże Ci przygotować się do tego poziomu komunikacji. Na przykład, podczas operacji wyrównywania pierwszej i drugiej czakry, to pomaga w przezwyciężeniu lęku. Otwarcie trzeciej czakry pozwala poczuć swoją osobistą moc i mieć pewność, aby wyrazić siebie. Wiedząc to, co jest w twoim sercu pojawia się, gdy wyrównywanie czwartej czakry. Następnie, jeśli chodzi o zwerbalizować swoich potrzeb, pragnień i opinie, że jesteś w stanie lepiej określić, jak być prawdziwe dla siebie i innych.
Wyraź swoją prawdę

Jeśli jesteś przyzwyczajony do bycia przychylne, zamiast mówić, co chcesz, może trzeba ćwiczyć na głos do siebie. Afirmacje są przydatne w podejmowaniu czego pragniesz rzeczywistość. Napisz, co może chcesz wyrazić innym. Załóżmy, że chcesz zapytać swojego szefa, czy można pracować w domu dwa razy w tygodniu, ale nie miał odwagi zapytać. Wpisz frazę można powiedzieć, kiedy jesteś z nim. Ćwicz go przed swoim lustrem.

Może chcesz go, jeśli twoja matka-teściowa nazwałbym przed zrzuceniem więcej, ale masz obawiali się konfrontacji. Zapisz wniosek, ćwiczyć i może obejmować kilka odpowiedzi powinna odepchnąć na zamówienie.
Mówienie i słuchanie Współczucia

Dr David Simon często odnosi się do następujących starożytnej mądrości. Mówi, że istnieją trzy bramy należy przejść przed rozmową.

Po pierwsze, należy zadać sobie pytanie: “Czy to, co mam zamiar powiedzieć, prawda?”
Jeśli tak, przejdź do drugiej bramy i zapytać: “Czy to, co mam do powiedzenia to konieczne?”
Jeśli odpowiedź jest twierdząca, należy przejść do trzeciej bramy i zadać sobie pytanie: “Czy to, co mam do powiedzenia rodzaju?”

Mówiąc swoją najwyższą prawdę nie znaczy, masz prawo być szkodliwe lub krytyczne. Prawda ze swojej duchowej istocie będzie natknąć się jako dobrzy i miłosierni.

Słuchanie jest inny aspekt piątej czakry. Najwyższą formą słuchania obejmuje daje drugiej osobie pełnej uwagi. Oznacza to, odkładając urządzeń elektronicznych lub obracając je i czekać, aby usłyszeć drugą osobę całkowicie przed udzieleniem odpowiedzi.
Otwórz i ustaw Vishuddha Chakra

Śpiew, śpiew, nuci i głośnego czytania są wspaniałe sposoby otwierania piątą czakrę. W rzeczywistości, dźwięk mantry tej czakry jest Hum. Dwa ćwiczenia pranajamy, które wprowadzają ciepło i stymulować czakry gardła są Ujjayi oddech i oddech lwa.

W swojej praktyce jogi, można zrobić wielbłąda ułożenia (Ustrasana), most stanowi (Setup Bandha Sarvangasana), stoją ramię (Salamba Sarvangasana) i pług (halasana). Te pozy pobudzi tarczycy i przytarczyc, jak również doprowadzić energię do obszaru gardła.

Kolor odpowiadająca piątej czakry jest niebieski, a kamienie, aby zrównoważyć czakry są szafir, topaz niebieski, lapis lazuli, akwamaryn, i turkusowy.

Czakra gardła jest głosem ciała. Jest to zawór ciśnieniowy, który pozwala na energię z innego czakry do ekspresji. Jeśli to z równowagi lub zablokowane może to mieć wpływ na zdrowie innych czakr.

Gdy jest w równowadze możemy wyrazić to, co myślimy i co czujemy. Możemy komunikować nasze idee, przekonania i emocje. Kiedy czakra gardła jest w równowadze i otwarty, możemy doprowadzić naszą osobistą prawdę w świat.

Kiedy czakra gardła jest w równowadze mamy łatwy przepływ energii w ciele i duchu. Energia, która rodzi się w górę od czakry sakralnej poprzez splot słoneczny może kontynuować swoją ścieżkę umożliwiając swobodne wyrażenie wartości i potrzeby wyrażone w energii ..

Kiedy czakra gardła jest niezrównoważona objawy fizyczne mogą obejmować ból gardła, obcisłe szczęki, sztywność karku i bóle głowy. Gdy jest to z równowagi duchowo może znaleźć się notorycznie kłamie, uczucia strachu i wątpliwości co do intencji innych osób, albo znaleźć się jąkając lub ze stratą dla słów. Najprawdopodobniej mają uczucia są izolowane i niezrozumiany. Można również mieć objawy innych czakr będących w równowadze. Jest to spowodowane przez zablokowanie przepływu energii z innych ośrodków czakry gardła.

experess swoje emocje blue crystal energię odblokuje i zrównoważyć czakrę gardła. Ciemne odcienie niebieskiego mieć moc prawdy. Jaśniejsze odcienie mają moc elastyczności relaksu i równowagi.

Żółte kryształy powinny być wykorzystywane do zwiększenia niebieski kryształ do wyważania czakra gardła. Żółte kryształy dostarczać komunikacji i swobodnego wyrażania rysunek energię ze splotu słonecznego.

Terapia dźwiękiem jest najważniejsze na odblokowanie czakry gardła. Każde uzdrowienie krystalicznie gardła powinny towarzyszyć kojący, melodyjnej muzyki dla maksymalnej skuteczności.

Gardle Chakra to piąta czakra i jest pierwszym z wyższych lub duchowych czakr na drabinie “czakry”. Ta czakra znajduje się w rejonie szyi i ramion, a jej kolor jest niebieski.

gardła chakraThe dar tej czakry akceptuje swoją oryginalność, wyrażając swój autentyczny głos i mówi swoją prawdę.

Energia tej czakry pozwala na poszukiwania wiedzy, która jest prawdziwa, poza ograniczeniami czasu i przestrzeni, poza uwarunkowania kulturowe i rodzinnego.

Głównym wyzwaniem dla piątej czakry wątpliwości i negatywne myślenie. Gdy nabierzesz i sprawdzić swoją wiedzę poprzez medytację i bezpośredniego doświadczenia, to wątpliwości i negatywnych są usuwane.

“Sposobem na czakra gardła” jest sposób inspirowane kreatywność, poszukiwanie i dzielenie się prawdą.

Jest to sposób na stojąco, w co wierzysz, mówiąc: no, kiedy trzeba, i jest otwarty i szczery w tym, co mówisz.

Czy odważą się być kreatywnym?

Czy odważą się otworzyć się na życie pełne nieskończonych możliwości?

Piąta czakra jest związana bezpośrednio do swojej osobistej uczciwości i poczucia honoru.

Jako centrum komunikacji, nie tylko pozwala wyrazić, kim jesteś i co oznaczają, ale także pozwala na słuchanie głęboko do drugiego.

Osoba z otwartym viśuddha czakry jest dobrym słuchaczem, że sposób osiągnięto

Dodaj komentarz