Czakra Korony

Czakra Korony

Czakra korony jest ośrodkiem wiary, oddania, inspiracji, radości i pozytywnego nastawienia. Jest to także ośrodek głębszego związku z siebie i głębszego związku z siłą życia, które jest większe niż my sami. Z tego powodu, może to być bardzo przydatne narzędzia, aby otworzyć czakry korony. Oto trzy z moich ulubionych, które będą miały tej czakry otwarty w żadnym momencie!

1. Pierwsze inspirowane.

Jednym ze sposobów, aby otworzyć czakry korony jest przez inspiracji. Na przykład, myśleć o koncercie, który uczestniczył lub piosenką, którą kochasz. Pamiętaj, że jak się czujesz. Jeśli korzystają koncert lub utwór, który pewnie czuł się podniesiony na duchu, inspirowane, otwarte i pozytywne. To jest uczucie otwartej korony. Aby otworzyć czakry korony można posłuchać inspirujących muzyki, przespacerować się w naturze, przeczytaj uplifting wiersz lub zobaczyć wspaniały zachód słońca. Wszystko, co przynosi inspirację otworzy czakry korony. Poświęć chwilę, aby zastanowić się, co przynosi inspirację. Pamiętaj, aby podać trochę inspiracji w swoim codziennym życiu w celu utrzymania czakry korony otwarte.

2. Praktyka afirmacje

Drugim sposobem, aby otworzyć czakry korony jest poprzez wykorzystanie inspirujących afirmacji. Na przykład, powtórzyć to stwierdzenie do siebie:

Jestem otwarta i rozszerzony.
I rozszerzyć mój pomysł, co jest możliwe.
Jak rozwinąć swój pomysł, co jest możliwe, że przyczyni się do dostosowania go.
Jestem otwarta i rozszerzony.

Uświadom sobie teraz otwartego, rozszerzonego uczuciem na czubku głowy. Ponownie, jest to uczucie otwartej czakry korony. Powtórz inspirującą afirmację przez cały dzień jako sposób utrzymania czakry korony otwarte.

3. Wizualizacja.

Trzecim sposobem, aby otworzyć czakry korony jest poprzez wizualizację. Poświęć chwilę i wizerunek złotą kulę światła napełniania czubek głowy. Zobacz tę złotą kulę światła rośnie i rozwija. Wyobraźmy sobie, że jest podnoszącym swoje myśli i napełniania cię z uczuciem pozytywności. Wyobraź strumieni złote światło pochodzące z górnej części głowy, z którego można dojechać do nieba. Poczuj otwartą i rozszerzoną uczucie na szczycie głowy. Poczuj jedność i jedność z całego życia. Poczuj połączenie z siłą większą niż życie sobie. Potwierdzają: Jestem połączony z siłą większą niż życie sobie. Poczuj tego połączenia i wiem, że nigdy nie jesteś sam.

Jak można trzymać tę wizję pomagacie otworzyć czakry korony i wzmocnienie połączenia z siłą życia, która jest większa niż siebie.

Jak widać, nauka, aby otworzyć czakry korony jest bardzo cennym narzędziem. Praca z tych narzędzi na dobę, aby czuć większą inspirację, zaufanie, dodatni, a połączenie sił życia, który jest większy niż ja.

5 sposobów, aby zrównoważyć czakra korony

Twoja czakra korony jest skomplikowane, ponieważ jest to połączenie do duchowego świata wokół siebie, jak również do swojej najgłębszej jaźni. Jako jogina, tak jak ja, że ​​czakra korony reprezentuje pełne zrozumienie czystej “jedności”, która jest, co naprawdę jest joga.

Otwarta czakra korony może objawiać się na wiele sposobów. Mając empatii dla innych, silny związek z Bogiem (lub co wybrać wierzyć) oraz równowaga pomiędzy swoimi świadomych i podświadomych jaźni są wszystkie oznaki zrównoważonej czakry korony. Jednak wiele osób ma problemy z osiągnięciem jest idealnie zrównoważony czakry korony, ponieważ oznacza to, puszczając w całości z ego.

Nierówne czakra korony może również przejawiać się na wiele sposobów. Życie w stanie ciągłego niepokoju, bóle głowy, ogólny brak celów, depresji i niemożności łączenia z wyższej mądrości, to tylko kilka sposobów, które mogą być wyświetlane niezdrowe czakra korony. Warto więc dowiedzieć pięć sposobów, aby oczyścić i zrównoważyć czakry korony.

1. medytować. Twoja czakra korony jest pod silnym wpływem medytacji, jak to dostęp do wyższej jaźni i większej mocy, które wierzą. Wyobraź sobie złote światło oświetlające całą koronę z głowy, w tym miejscu nieco powyżej głowy. To pomaga mi myśleć o aureoli przedstawionych na zdjęciach religijnej. Poczuj ten blask oświetlania i naładować nie tylko ciało fizyczne, ale i ducha, jak również. Pozostawić ten soft ale potężne światło ponownie cię ze światem wokół ciebie, i do własnego prawdziwego ja, własnego prawdziwym świetle.

2. Sprawdź swoje ego za drzwiami. Pewność siebie i ego nie są takie same. Uczenie się puścić swojego życia ego napędzane będą korzystać na wiele sposobów, z których nie najmniej ważnym jest znacznie zdrowsze czakra korony. Jedną rzeczą do rozważenia jest to, że ego jest często napędzane niepewności, ale prawdziwe zaufanie pochodzi od prawdziwego samo-wiedzy i akceptacji.

3. Seva. Pomóż innym w imię spokoju pomaga innym, a ty prawdopodobnie zostanie nagrodzony wielokrotnie, a czakra korony skorzystają też. Jeden z moich ulubionych grup ludzi, jaki kiedykolwiek mieli przywilej nauczania jogi był starszym wiązka w placówce opieki, gdzie założyć darmowe cotygodniowe zajęcia jogi. Mam inne instruktorów zaangażowanych jak również, a każdy z nas korzystał z naszego czasu z tej grupy w więcej niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Docieranie do pomagania innym wzmacnia połączenia do środowiska-jednej z głównych celów tej czakry jest.

4. Wybrać miłość. Nie można w pełni kochać innego, dopóki nie kochać siebie jest denerwująco prawdziwe stwierdzenie, i uczą się kochać siebie za to, kim jesteś już jest także pierwszym krokiem w kierunku akceptacji innych. Więc wybrać miłość, a jako dodatkowy bonus będziesz prawdopodobnie puścić napięcie z innych czakr, jak również.

5. Modlitwa. Modlitwa jest bardzo osobista sprawa dla wielu ludzi, ale to nie musi być formalne lub zagranicznych. Modlitwa może być tak proste jak tworzenie zamiar w codziennej praktyce jogi. Więc zamknij oczy i pozwól głos głębiej będzie twoim przewodnikiem.

Znalezienie najgłębszą jaźń jest dla większości z nas przez całe życie podróż. Learning sięgnięcie do ciszy, która jest zawsze obecna pod prądów życia codziennego jest doskonałym miejscem, aby rozpocząć wykonywanie tego połączenia, a ten nowy-found samoświadomość i miłość przypuszczalnie będzie dopiero początek zdrowej relacji z tak wiele więcej.

Siódma czakra, Sahaswara, określany jest jako tysiąc płatek lotosu czakry. Jest to górna z siedmiu czakr i znajduje się na czubku głowy. Sahaswara jest naszym źródłem oświecenia i duchowego połączenia do wszystkiego, co jest. Jest to połączenie naszych wyższych jaźni, do każdej istoty na naszej planecie, a ostatecznie boska energia, która tworzy wszystko we wszechświecie.

Prawdziwe otwarcie Sahaswara oznacza świadomość, że jesteś czysta świadomość. Jesteś czysta świadomość, niepodzielny, a wszystko ekspansywna. Jak kropla w oceanie, jesteś częścią tego oceanu, który zawiera i obejmuje każdy aspekt tego.
Wychodząc z Odmęty

Kwiat lotosu jest symbolem zarówno w hinduskich i buddyjskich tradycji. Jest ona pielęgnowana, rośnie i pojawia się w błotnistych wodach. Kwitnie w którym nie ma jasności. Piękno lotosu jest unikalny dla jego otoczenia, które pojawia się monotonna i brakuje mu wyrazistości.

Po dotarciu do unfurling siódmej czakry, to pojawiają się przez granice fizycznego ciała, ego, umysłu i intelektu. Nawet popchnąć poza indywidualnej duszy, która łączy cię do Samsara, niekończącego się cyklu narodzin i odrodzenia. Jesteś uwolniony z okowów pożądania. Białe światło otacza ciało i pojawiają się wyróżniać w swoich mrocznych wnętrzach.
Jest to nieosiągalnym Beauty?

Po przeczytaniu opisu siódmej czakry, może wydawać się poza zasięgiem. Możesz pomyśleć: “Dobrze, że brzmi miło dla mnichów i guru, ale nie dla mnie. Jestem tylko zwykłym człowiekiem z normalnego życia. ”

Choć mamy wymaganiom codziennego życia i ruchliwych umysły, które towarzyszą tym wymaganiom, osiągając oświecenie nie może być tak daleko, jak się wydaje. Godny celem może być żyje w ciągłym stanie czystej świadomości. Ale jak o życiu z momentami czystej świadomości? Wszyscy doświadczyli te chwile w jednym czasie lub innej. Czy kiedykolwiek czułeś bezwarunkową miłość do kogoś? Czy kiedykolwiek doświadczył cudu?

Praktykowanie medytacji, modlitwy, ciszy i codzienne są dyscypliny, które prowadzą do zwiększenia chwile duchowego związku. W rzeczywistości są to jedyne środki, za pomocą których można doświadczyć istoty Sahaswara. Tak jak byś poszła do szkoły przez kilka godzin dziennie, a badania do egzaminów w celu uzyskania stopnia naukowego, medytacji, modlitwy i ciszy są twoje badania w celu uzyskania stopnia duchowego.

Po ustanowieniu codzienną praktykę tych działań, które łączą się do powszechnej świadomości, widać ekspansji duchowej świadomości w swoim światem zewnętrznym. Zaczniesz doświadczać bezwarunkowej miłości w sposób ciągły. Będziesz bardziej współczujący, miły, i wybaczający i pokażesz więcej pokory. Życie nie będzie już wyłącznie o sobie i swoich pragnień. Twoje życie stanie się bardziej o służeniu innym, ponieważ podczas służenia innym, służysz samemu.
Asany, dźwięki, kolory, a Gems

Podczas gdy milczenie jest najpotężniejszym i ważny sposób otwierania siódmą czakrę, istnieją inne praktyki, które obsługują tę czakrę.

Dwa pranajamy techniki oddechowe, które można zrobić przed medytacją to Nadi Shodhana lub alternatywną nozdrza oddech i Kapalabhati, lub czaszki świeci oddech.

Odwrócony asan jogi takie jak dnem (Salamba sirsasana) i pies w dół (Adho Mukha Svanasana) może pomóc w stymulowaniu siódmą czakrę, a także każdą postawę, która przynosi koronę na głowę do podłogi, takich jak ryby stanowi (Matsyasana).

Kolor dla czakry korony jest fioletowy lub biały, a dźwięk mantry jest uniwersalnym dźwięk OM. Kamienie można nosić lub mają w swoim środowisku, aby pomóc otwarte i wyrównać siódmą czakrę są ametyst, selenin i Sugilit.

Dodaj komentarz