Czakra Podstawy

Czakra Podstawy

Znajduje się u podstawy kręgosłupa, miednicy i pierwszych trzech kręgów, czakra podstawy – korzenia jest odpowiedzialny za poczucie bezpieczeństwa i ochrony na tej ziemskiej wędrówki. Słowo Muladhara rozpada się na dwóch słów sanskryckich: Mula znaczy “korzeń” i Adhara, co oznacza “pomoc” lub “bazę”.

Jest to pierwszy z czakr materii. Równoważenie czakry korzenia tworzy solidną podstawę do otwarcia czakry powyżej. Wyobraź sobie, że jesteś kładąc fundament pod dom, w którym masz zamiar żyć przez długi czas. Solidny fundament osadzony w mocnym gruncie zapewni stabilność, czego potrzeba, aby stworzyć dom pełen radości na nadchodzące lata.

Czakra korzenia składa się z dowolnych przyczyn cię do stabilizacji w swoim życiu. Obejmuje podstawowe potrzeby, takie jak żywność, woda, schronienie i bezpieczeństwo, jak również swoje bardziej emocjonalnych potrzeb, takich jak puszczenie strachu. Kiedy te potrzeby są spełnione, można poczuć się uziemione i bezpieczne, a raczej martwić mniej z dnia na dzień.

Czy można czuć się bezpiecznie teraz często ma niewiele wspólnego z tym, co masz do swojej dyspozycji i więcej do czynienia z tym, jak bezpiecznie czułeś jako małe dziecko. Jeśli wziąć pod uwagę etapy psychologa Erik Erikson w rozwoju, w pierwszym etapie, zaufanie w stosunku zaufania, jest ściśle związany z rozwojem czakry korzenia. Jako niemowlęta, jeśli opiekunowie łatwo dał ci to, czego potrzeba, aby przetrwać w konsystencji, czujesz się bezpiecznie w świecie. Czułeś, że świat jest miejscem, które można zaufać, aby zapewnić podstawowe potrzeby. Jednak, jeśli opiekunowie wstrzymane lub opóźnione dając wam to, czego potrzeba, a jeśli to dawanie było niespójne, może znaleźć się w pierwszej blokady czakry.
Brak równowagi w Root Chakra

Jeśli istnieje nierównowaga w czakrze korzenia mogą wystąpić zaburzenia lękowe, lęki lub koszmary. równowagi fizycznej może objawiać się problemów występujących w okrężnicy, w pęcherzu, z wyeliminowaniem lub w dolnej części pleców, nogi lub stopy problemów. U mężczyzn mogą wystąpić problemy z prostatą. Zaburzenia odżywiania może być także oznaką nierównowagi czakry korzenia.
Jak Wagi Muladhara

Podczas medytacji nie połączy was na wyższy poziom duchowy, służy również uziemić. Użytkownik może nie zawsze być w stanie zaufać, że świat da Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby przetrwać, ale połączenie z wyższej jaźni i zaufania w siły wyższe niż sam da ci to, czego potrzebujesz, aby czuć się bezpiecznie.

To nie ma znaczenia, czy zadzwonić, że świadomość siła wyższa, matkę naturę, Bóg lub Duch. Podłączenie do uniwersalnej energii przyniesie Ci poczucie spokoju i stabilności. Zwierzęta w lesie nie mają pojęcia, czy i kiedy będą one znaleźć pożywienie każdego dnia, ale jakoś im zaufać w przyrodzie, aby zapewnić dla nich.

Spróbuj tego: narząd zmysłu, który odpowiada pierwszej czakry jest zapach. Podczas medytacji, koncentrują się na czubku nosa, aby pomóc wyrównać korzenie i wyprowadź cechy musisz zrównoważyć czakry korzenia.
Asany, dźwięki, kolory, a Gems

Inne sposoby otwierania zablokowanego czakry obejmują wykorzystanie jogi, mantry, kolory i klejnotów.

Asan, które pomagają otworzyć i wyrównać Muladhara są …

Pavanamuktasana, kolano do klatki piersiowej stanowią
Janu Sirsansana, udaj się do kolan Pose
Padmasana, Lotos zgięcia
Malasana, kucki pozy

Kobiety mogą też ćwiczyć Ćwiczenia Kegla, a mężczyźni i kobiety mogą zrobić Bandha yoga-gdzie można zablokować lub zaostrzenie pewnych obszarów ciała-by pomóc przynieść silną energię i siłę do strefy pierwszej czakry.

Śpiewanie lub tonację dźwięków może również pomóc przynieść powrót do równowagi, podobnie jak muzyka łączy ludzi. Dźwięki stworzyć wibracje w organizmie, a te drgania pomóc komórki pracują razem w synchronicznych harmonii. Dźwięk mantra, która odpowiada czakrze korzenia jest LAM.

Wreszcie, kolory i kamienie mogą przyczynić się do czakry do równowagi. Kolor korzenia czakra jest czerwona. Kamienie dla pierwszej czakry to granat, jaspis czerwony, czarny turmalin, i krwawnik. Można umieścić kamień na obszarze czakry leżąc pomóc otwarte i wyrównać go.

Korzeń Chakra jest pierwszym czakra i znajduje się u podstawy kręgosłupa.

Czakra podstawy jest źródłem waszej istoty i nawiązuje do najgłębszych połączenia z ciałem fizycznym, środowiska i Ziemi.

Muladhara jest najbardziej instynktowne wszystkich czakr – to Twoje centrum przeżycia. Twoja walka i ucieczka odpowiedź jest inicjowane z tej czakry. To twoja pierwotna, zwierzęcą naturą.

Energia Muladhara pozwala nam wykorzystać odwagę, pomysłowość i chęć do życia w czasie trudnych czasach. Łączy nas z duchowymi energiami naszych przodków, ich problemów i ich sukcesów.

Ponieważ Chakra podstawy niesie wspomnienia naszych przodków, w zasadzie każdy doświadcza problemów i zatorów w obrębie Muladhara.

Wojna, głód, klęski żywiołowe, a wszelkie zdarzenia, które zagrażają przetrwaniu naszego podstawowego, są rejestrowane we energie pierwszej czakry.

Te wspomnienia są nadrukowane w ciele subtelnym i są przekazywane z pokolenia na pokolenie tworzenie nieświadomych wzorców pokoleniowych.

To jest nasza praca, aby wziąć odpowiedzialność za własne życie i wydobyć na światło dzienne to, co nieświadome.

Każdy z siedmiu czakr są ważne i połączone ze sobą. Zwykle równoważenia jednej czakry stworzy zmianę w innej czakry.

Ważne jest jednak, aby zrównoważyć Korzeń Czakra pierwsze, zanim przystąpimy do innych, albo brakuje nam stabilność i zakorzenienie niezbędne dla prawdziwej transformacji i rozwoju osobistego.

Nie możemy się rozwijać i zmieniać, chyba że czujemy się bezpieczne.

Język oryginału: angielski
4255/5000
Mój mąż i ja dużo się przeprowadziliśmy. Wczoraj dobrze się bawimy z naszą synową Zamiast tego jechałem za nim i wszystkimi naszymi ziemskimi dobrami.

Manewrowałem autostradą Ohio na dźwięk chrapów mojej 19-miesięcznej córki i mojego iPoda, kiedy uderzyła mnie myśl, że chociaż moje wagony były naprawdę ważne nasza mała dziewczynka. Poczułem, że moje ręce poruszają się do godziny 10 i drugiej, ale moje serce zaczęło być znacznie lżejsze niż w ostatnich dniach.

Przeprowadzka robi zabawne rzeczy do twojego ciała. Uważam, że moje ramiona podciągnęły się do moich uszu, moje trawienie całkowicie zniknęło, a cały mój umysł był nieco kosmiczny i zdezorganizowany. Nadal szukam mojego prawowitego „miejsca”. Jeśli w ogóle studiujesz czakry, będziesz wiedział, że moja czakra korzenia potrzebuje zarówno równowagi, jak i oczyszczenia.

Twoja czakra korzenia może również wymagać zrównoważenia, jeśli masz ochotę kontrolować lub złościć się – między innymi – lub jeśli czujesz brak pewności siebie i niewystarczający popęd do osiągnięcia prostych celów życiowych. Kiedy twój korzeń jest zrównoważony, masz energię i pewność siebie, a nie arogancję lub strach, i czujesz się spokojny, skoncentrowany i gotowy na to, co przynosi życie. Oto sześć łatwych wskazówek dotyczących równoważenia czakry korzenia.

Zobacz czerwony. Poważnie wyobrażając sobie, że kolor czerwony świecący jasno u podstawy kręgosłupa, gdzie znajduje się ta czakra, jest początkiem oczyszczenia i zrównoważenia czakry korzenia. Zacznij od prostej medytacji jasnego czerwonego światła u podstawy kości ogonowej. Wyobraź sobie to czerwone światło rozciągające twoje nogi i stopy, uziemiające cię na ziemię.

2. Taniec. Nie obchodzi mnie, czy nie potrafisz tańczyć Zamknij drzwi i poruszaj swoim ciałem. To jeden z najlepszych sposobów na zrównoważenie tej czakry. Jeszcze lepiej włącz muzykę i śpiewaj, a śpiew oczyszcza twoją czakrę gardła, aby uzyskać dodatkowy bonus.

3. Wejdź na matę do jogi. Wiele pozycji jogi ma na celu oczyszczenie tej czakry. Moim ulubionym jest pozowanie drzewa. Możesz użyć swojej „wizualizacji”, gdy poruszasz się w górę iw dół drzewa. Podtrzymuj stopy i przygotuj swoje stopy, aby iść gdziekolwiek w swoim życiu, oprócz kolana. Bądź kreatywny i nadaj swojemu drzewu pozycję własną. Połóż prawą nogę w swoim lotosie lub zaatakuj rdzeń i sięgnij ramionami nad głową, trzymając podstawę szyi prosto, a łokcie prosto do przodu, obracając różową stronę dłoni, aby zająć triceps. Co najważniejsze, poczuj wsparcie i połączenie z ziemią, gdy trzymasz drzewo na 5 do 8 oddechów przed przełączeniem stron.

4. Weź prysznic. To jest taki wspaniały środek do czyszczenia czakr korzeniowych. Jesteśmy fizycznymi zwierzętami, oprócz tego, że jesteśmy inteligentnymi, troskliwymi ludźmi. Obejmuj i kochaj swoją fizyczność, będąc całkowicie obecnym podczas kąpieli. Uważnie poruszanie się jest potężną formą medytacji.

5. Zen na spacerze. Weź ten pomysł na przemyślane poruszanie się z tobą. Skoncentruj się na stopie opuszczającej ziemię i łączącej się z ziemią ponownie przy każdym kroku. Oczyścisz swój umysł i jednocześnie oczyścisz swój korzeń czakry.

6. Zdobądź pedicure. Musiałem to wrzucić. Mój dziadek miał przyjaciela, który był znany z tego, że mówił: „zawsze możesz powiedzieć, jak dobrze sobie radzisz”. czas rozpieszczać energię czakry ciała.

Czakry są zarówno złożone, jak i fascynujące. Czakra korzenia jest często uważana za dostarczającą energię do innych czakr, więc jest zablokowana lub niezrównoważona, podobnie jak inne czakry. Tak jak budynek, upewnienie się, że twoje czakry mają mocny fundament z wyważoną czakrą korzenia – jest kluczowe dla posiadania zdrowego, otwartego systemu czakr. Zacznij czuć się pewnie, stabilnie i fizycznie żywy, gdy wykorzystasz swoją własną energię odnawialną poprzez zrównoważoną czakrę korzenia. Potrzebuję go rozpakować wszystkie te pudełka. A teraz, dokąd poszedłeś po pudle do paznokci …?

Dodaj komentarz