Czakra Sakralna

Czakra sakralna

Druga czakra, Svadhisthana, znana jest również jako kreatywności i czakry seksualnej. Znajduje się powyżej kości łonowej i poniżej pępka, i obejmuje obszar narządów płciowych oraz splot podbrzuszu. Słowo svadhisthana można przetłumaczyć jako “miejsce zamieszkania jaźni”, a elementem drugiej czakry jest woda, która jest równa spoistość. Zrównoważona sekund czakry prowadzi do uczucia wellness, bogactwo, przyjemności i radości. Kiedy ta czakra jest niezrównoważona osoba może wystąpić niestabilność emocjonalną, lęk przed zmianą, zaburzenia seksualne, depresja lub uzależnień.

Można otworzyć czakry z twórczej ekspresji i przez cześć ciała. Energia tej czakry jest rodzaju żeńskiego, pasywny, i Księżyca.
Kreatywność: Focus drugiego Chakra

Jako ludzie, jest częścią naszej natury stworzenia. Ten kreatywność może być wyrażona jako rozrodu a druga energia czakra nie jest oczywiście ograniczona do dzieci. Kiedy gotować, piec lub ogród, kreujemy. Tworzymy kiedy znajdziemy nowe rozwiązanie starego problemu. Za każdym razem, bierzemy surowce, fizycznego lub psychicznego, i przekształcić je w coś nowego, używamy naszą energię twórczą.

Problemem jest to, że kreatywność często są zniechęceni do twórczych działań, począwszy od edukacji. Gdy przechodzimy przez fazę, gdzie farbowanie, malowanie, lub papier cięcia jest całkowicie do przyjęcia, wydaje się, że musimy kształtować się mniej twórczych istot. W celu dostosowania, zgodnie z zasadami i dopasować je, czasami tracimy energię twórczą, a zatem nasze unikalne pomysły w tym procesie. Dorośli przyzwyczajają się do następujących, co prawda, najnowszy trend, lub co jest do zaakceptowania dla innych. Wtedy, gdy zwróciła się do abstrakcyjnie wymyślić coś nowego, możemy mieć trudny czas robią.
Graj jak dziecko, aby wybudzić twórczej energii

Możemy czuć się otwarty i twórczy w niektórych aspektach życia, a samoświadomość w innych. Zapytaj mnie, aby napisać książkę lub esej i mogę wykonywać z łatwością. Ale jeśli pytasz mnie narysować obrazek, farby, a nawet stworzyć wspaniały posiłek bez recepty do naśladowania, czuję się o wiele mniej niż w kwalifikacjach. Ale jeśli mi musiałem namalować piękny obraz, ponieważ moje życie zależało od tego, że najprawdopodobniej powstanie na wysokości zadania. Czemu? Ponieważ chciałbym podjąć ryzyko, aby otrzymać pracę.

Powodem, że przestał być twórczy lub zatrzymany podejmowania ryzyka twórczego, dlatego po drodze, ktoś powiedział nam, że nie były dobre, lub że nie mogliśmy zrobić. Otwierając swoją drugą energię czakry, trzeba podejmować ryzyko i nie bać się porażki.

Play to świetny sposób, aby rozpocząć ten otwór. Czy kiedykolwiek oglądałem dziecko grać? Dziecko spędzi kilka godzin buduje wieżę z klocków Lego, zamek z piasku, czy znakomity domek dla lalek. Następnie to samo dziecko będzie rozbić swoje dzieło w sposób natychmiastowy i zacząć od początku, jakby to nie było nic wielkiego.

Zacznij grać jak dziecko. Jeśli wyśmienity posiłek nie okaże się, co z tego? Jeśli roślina doniczkowa umrze w ciągu tygodnia, posadzić inną. I tak, jeśli projekt praca jest flop, to nie oznacza, że ​​twoja kariera jest skończona. Podobnie jak dziecko podczas zabawy, uruchom ponownie. Masz nieskończoną ilość energii twórczej w was, więc z niego korzystać.
Jak Wagi svadhisthana

Poza tym jest otwarty dla kreatywności w życiu codziennym, można zrównoważyć drugą czakrę poprzez utrzymanie zdrowego życia seksualnego i uhonorowanie i szanując swoje ciało. Bądź w kontakcie ze swoimi emocjami i sprawdzić, czy istnieją jakiekolwiek uczucia ty trzymając. Zobowiązać się do przetwarzania tych emocji w zdrowy sposób.

Lewą dziurkę do oddychania nazywany Ida Nadi oddychanie pomoże otworzyć drugą czakrę, gdyż przynosi księżycowy energii. Wystarczy zamknąć prawe nozdrze z pierwszymi dwoma palcami prawej ręki, a wdech i wydech przez lewą dziurkę, tylko przez 8 do 10 oddechów.

Medytacja z naciskiem na drugiej czakry powoduje osobistego magnetyzmu, wyrafinowanie w zachowaniu, wolność od chorób i długowieczności.
Asany, dźwięki, kolory, a Gems

Inne sposoby otwierania zablokowanego czakry obejmują wykorzystanie jogi, mantry, kolory i klejnotów.

asan, które pomagają otworzyć i wyrównać svadhisthana są …

Siedzących okręgi miednicy: Siedząc w skrzyżowanymi nogami lub pół pozycji lotosu z rękami na kolanach, aby okręgi z tułowia. Chodzić w jednym kierunku, 5 lub 6 razy, a następnie przełączyć kierunkach.
Baddha Konasana (motyl pozy) z przodu krotnie: w pozycji siedzącej, doprowadzić dna stopami razem. Niech twoje kolana spaść do boków i wprowadzają pięty w pobliżu miednicy. Wydłużyć tułów i odchylić do przodu.
Bhujangasana (cobra pose): Połóż się na brzuchu z stopy płasko na podłodze. Połóż ręce pod ramiona i powoli podnoś głowy, klatki piersiowej, brzucha i utrzymując swoje marynarki na podłodze. Koniecznie dociśnij przez kości łonowej w kierunku mat.

Dźwięk mantra, która odpowiada czakrze sakralnej jest dźwięk VAM. Intonując VAM, wibracje otworzy i wyrównać tej czakry. Kolor dla drugiej czakry jest pomarańczowa i kamienie do tej czakry są bursztyn, Calcit

Czy kiedykolwiek spotkałeś kogoś, kto promieniuje ciepło i szczerą życzliwość bez wchodzenia zbyt mocno ani pozorny clingy? Masz może po prostu spotkałem kogoś ze zrównoważonym czakry sakralnej. Ta osoba jest otwarta na świat wokół nich. Mają energię, współczucie, uziemionej intuicji, stabilność emocjonalną i radości życia. Z drugiej strony jednak, out walnięcie czakry sakralnej może spowodować wiele problemów.

Twoja czakra sakralna znajduje się w dolnej części brzucha, około jednej do dwóch cali poniżej swój marynarki. Gdy z objawów bilansowych obejmują, ale nie ograniczają się do przywiązania problemy seksualne związane winy, nieśmiałość, emocjonalne zmienności, nadwrażliwość i problemy z zaufaniem. Osoba może działać zarówno całkowicie odłączone i zimna wobec innych, jeśli ta czakra jest pod czynnym lub potrzebujących i emocjonalnie uzależniona jeśli czakra jest nadmiernie aktywne. Ta czakra jest najbardziej znaczącym ośrodkiem emocjonalnym i dlatego, w takim czy innym czasie, większość z nas doświadczy nierównowagę tutaj. Więc spójrzmy na sześć prostych sposobów, aby zrównoważyć czakrę sakralną.

1. Hip-otwierając pozycje jogi. Jeśli kiedykolwiek podjęte w zajęciach jogi, masz prawdopodobnie słyszał nauczyciel powiedzieć, co najmniej raz, że możemy przechowywać emocjonalne i fizyczne napięcie w wielu pozycjach hip-otwarcie naszych biodra-stąd Joga jest. To łączy się bezpośrednio do czakry sakralnej. Jeśli wątpisz w ogóle ważności tego zawiadomienia, gdzie przyczepność i zacisnąć mięśnie następnym razem jesteś w sytuacji stresowej. Jest wielce prawdopodobne, twój obszar gardła (kolejne centrum emocjonalne) oraz biodra i podbrzusze. Pamiętaj również, że twoje biodra poruszają się w wielu directions- choć wiele osób uważa, hip-otwieracze jak tylko rotacji zewnętrznej. Choć jest to idealne zrobić kilka asan, które rozciągają się biodrami poprzez ich pełny zakres ruchu, trzymając jedną pozę i skupienie się na zupełnie puszczania jest doskonałym miejscem, aby rozpocząć. Moim ulubionym jest krowa pozy, ale związany jest inny kąt Asana idealne do przechowywania i oddychać.

2. Taniec jak nikt nie patrzy. Taniec jest jedną z najlepszych, i najłatwiejszy sposób, aby otworzyć czakry sakralnej. Więc zamknij drzwi, włącz ulubioną muzykę i przejść. Dla podwójnych efektów czyszczenia, wyjść z przyjaciółmi, jak poruszać biodrami ulubionej rytmu.

3. Tone górę. Ucząc puścić niepotrzebnego napięcia mięśniowego chwytania i jest idealnym miejscem dla czakry zdrowia w całym organizmie, ważne jest również, aby dbać o swoje ciało i utrzymać zdrowe i silne mięśnie. Jednym z głównych powodów, dla których mają fizycznej praktyki jogi jest, aby ciało dopasowanie-no pun przeznaczone Pojazdy dla ducha i przygotować swoje ciało do siedzącej medytacji (kolejny powód do postawy hip-BO), a dolne mięśnie brzucha są często obszar, że ludzie puścić. Niektóre z moich ulubionych na silnych niższych ABS łodzi ułożenia (naprawdę przytulić kolana w kierunku klatki piersiowej), wisiorek i pozy jogi wyciągi nóg.

4. Wizualizacja pomarańczowy. Pomarańczowy kolor jest czakra sakralna jest. Wyobraźmy sobie jasny pomarańczowy blask, gojenie zapełniać całe podbrzusze-pamiętając, że jesteśmy trójwymiarowy. Mam SI wspólnych problemów i często koncentrują się w szczególności na tym regionie, więc nie krępuj się wysłać oddechu i kolor pomarańczowo-do żadnego konkretnego obszaru choroby lub napięcia.

5. Wagi inne swoje czakry. Ciężkie zaburzenia równowagi w jednej czakry prawie zawsze oznacza brak równowagi w innych czakr, jak również. (Działają one jako system.) Twoja czakra gardła w szczególności ma silne połączenia do czakry sakralnej. Następnym razem, kiedy ćwiczyć głęboki hip-otwierający postawę wyboru, zauważy, jeśli czujesz się komunikat w swojej okolicy gardła, jak również (podwójna gołąb / kominkiem stwarzać jest wspaniała do tego). Można też spróbować pracy pozę jak most, który pozwala na podłączenie wielu z waszych czakr w jednym czasie; płynącej powoli iz postawy, jak podłączyć swój oddech i ruch.

6. puścić. Zobaczysz mnie napisać to dużo w moich blogach, ale uczenie się puścić-niezdrowych emocji, ludzi i wspomnień, jest tak ważna. Kiedy uczymy się puścić bagażu, że nie trzeba wykonywać, tworzymy przestrzeń i energię dla nowych i lepszych możliwości.

W życiu, to wszystko jest zbyt proste, by stać się emocjonalnie zamknięty lub nadmiernie zależne od ludzi wokół nas. Uczenie się zaufać naszej intuicji, ale nie jest wykluczone przez naszych emocji, jest czymś, co-jak wiele wartościowe rzeczy, wymaga praktyki. Mam nadzieję, że te wskazówki dla sakralnej równoważenie czakr zainspiruje Cię w podróż, aby być najlepszym i najzdrowszym-jaźń.

Sakralnej Chakra to Twoja pasja i przyjemność centrum i znajduje się w obszarze miednicy. Podczas gdy korzeń Chakra jest zadowolony z przeżycia, 2. czakra ma przyjemność i radość.

sakralna chakraThe dar tej czakry przeżywa swoje życie za pośrednictwem uczuć i doznań.

Druga czakra jest centrum uczucia, emocje, przyjemność, zmysłowości, intymności i połączenia.

Energia tej czakry pozwala puścić, aby przenieść, i czuć się zmiany i przekształcenia występujące w organizmie. To pozwala przeżyć ten moment, jak to jest, we własnej sytości.

Głównym wyzwaniem dla drugiej czakry jest klimatyzacja w naszym społeczeństwie. Żyjemy w społeczeństwie, w którym uczucia nie są cenione, gdzie pasja i reakcje emocjonalne są mile widziana. Jesteśmy uczy, by nie “luźną kontrolę”. I mamy odłączony od naszych ciał, naszych uczuć.

Jakby tego było mało, mamy również doświadczenie rany naszych zbiorowych walk kulturowych na przestrzeni wielu kwestiach seksualnych naszego społeczeństwa. Z jednej strony jest powiększany seksualności i wielbili, az drugiej strony jest on odrzucony. Powoduje to albo blokowane lub nadmiernych problemów Druga czakra.

Nic dziwnego, że mamy tak wiele problemów z naszym centrum pasji, tryska źródło uczuć, przyjemności i zmysłowości.

Kochasz swoje ciało? Lubisz czuć swoje ciało? Kiedy po raz ostatni chodził boso po trawie i poczuła uczucie ziemię pod swoimi stopami?

Czakra sakralna to również Twój centrum kreatywności.

Passion to paliwo twórczej energii. Wszystko, czego tworzyć, wiersz, rysunek, lub na stronie internetowej, pochodzi z energii drugiej czakry. Jest to również, gdzie płodność pochodzi. Wszakże poczęciem dziecka jest procesem twórczym.

Osoba z otwartym svadhisthana Chakra jest namiętny, obecny w swoim ciele, zmysłowy, oszczędny i podłączone do niej uczucia.

Dodaj komentarz