Czakra Splotu Słonecznego

Czakra Splotu Słonecznego

Czakra splotu słonecznego, położony między pępkiem a splotu słonecznego, jest rdzeniem naszej osobowości, naszej tożsamości, naszego ego.

splot słoneczny czakra.

Trzecia czakra jest centrum woli. Podczas gdy czakra sakralna ma przyjemność i radość, trzecia czakra jest o postrzeganiu, kim jesteś.

Dar tej czakry jest wyczuwając swoją osobistą moc, będąc przekonani, odpowiedzialne i wiarygodne.

Trzecia czakra jest centrum swojej samooceny, swojej woli, samodyscypliny, a także ciepło w twojej osobowości.

Energia tej czakry pozwala przekształcić bezwładność do działania i ruchu. To pozwala sprostać wyzwaniom i kolejka do przodu w swoim życiu.

Głównym wyzwaniem dla trzeciej czakry jest wykorzystanie prywatnego władzę w sposób zrównoważony.

Co to znaczy? Oznacza to świadome wykorzystanie energii słonecznej splotu czakry. Oznacza to bycie proaktywnym, a następnie reaktywne lub nieaktywne.

Istoty z nadmiaru energii trzeciej czakry reagować na okoliczności życia, mają wybuchy emocjonalne i często są zestresowani.

Istoty z zablokowanym lub niedoborem trzeciej czakry są pasywne i aktywne – pozwalając na życie mijają a oni nic nie robią.

Silne trzecia czakra odzwierciedla zdolność do poruszania się do przodu w życiu z ufnością i mocy. Odzwierciedla ona zdolność do podejmowania świadomych wyborów wyboru i działania.

Przesłanie trzeciej czakry jest: Masz prawo wyboru.

Można wybrać, aby osiągnąć swój cel życia lub można przeżywać swoją karmę lub doświadczenia z przeszłości.

Co wybrać?

Czy wybrać miłość, światło i uzdrowienie?

Czy zgadzasz się, że masz prawo wyboru?

Czy czujesz się poczucie wolności, kiedy dokonać wyboru?

Trzecia czakra jest centrum swojej samooceny.

Za każdym razem oceniać czy krytykować siebie, zubożają tej czakry i osłabić swoją siłę woli.

miłość własna, samoakceptacji i potwierdzenia własnej wartości są budulcem trzeciej czakry.

Kobieta z otwartym i zrównoważonego Manipura Chakra ceni siebie i swoją pracę, to pewnie w jej zdolności do zrobienia czegoś dobrze, kocha i akceptuje siebie, jest skłonny wyrazić się w potężny sposób, wie, że ma swobodę wyboru być siebie i kierować własnym życiem.

Trzecia czakra nazywa Manipura, co oznacza “lśniący klejnot”. Znajduje się wokół pępka w rejonie splotu słonecznego i do mostka, jest źródłem osobistej mocy i rządzi samoocenę, energię wojownik i moc transformacji. Manipura czakra kontroluje również metabolizm i trawienie.

Kiedy czujesz się pewny siebie, mają silne poczucie celu i są zmotywowany, twoja trzecia czakra jest otwarta i zdrowe. Jeśli trzecia czakra jest niezrównoważona, możesz cierpieć z powodu niskiej samooceny, mają trudności podejmowania decyzji i mogą mieć problemy z gniewu lub kontrolne. Element jest ogień, a kolor jest żółty, jasny jak słońce.
Wzmocnić wewnętrznym ogniem

Gdy masz jasne cele, pragnienia i zamiary, można iść do przodu, aby je osiągnąć. Każdy mały krok wziąć jednocześnie uhonorowanie większy zamiar pomaga wzmocnić swoją trzecią czakrę. Ogień wewnątrz, nazywa Tejas w sanskrycie, jest sam ogień w ajurwedyjskiej dosha Pitta. Osoba z silnym Pitta ma ten wewnętrzny napęd do napędzania ich do przodu w kierunku swoich celów.

Bez względu na dominujący typ dosza masz, można wykorzystać moc Manipura do dochodzenia swoją wolę w zdrowy sposób i osiągnąć każdy cel wyruszył do osiągnięcia. Jeżeli stwierdzisz, że są skazani na decyzję lub są na rozdrożu i nie wiesz, w którą stronę iść, patrzeć przeczucie w splotu słonecznego w zakresie poradnictwa.

Zamknij oczy, połóż rękę na obszarze nieco powyżej pępka.
Przywodzą na myśl problem lub dylemat.
Zauważ, jak twoja trzecia czakra czuje, gdy dajesz go wyborów dotyczących przedmiotu jesteś zmaga się z. Tonącego lub uczucie mdłości może powiedzieć, że decyzja jest błędna.
Jeśli zaprezentować swoje splotu słonecznego z właściwym wyborem, może czuć lekkość w obszarze lub może nawet poczuć się jak można łatwiej oddychać.

Wzmocnić ogień trawienny

Trawienny ogień, nazywany Agni, jest również obecny w trzeciej czakry. Aby pomóc Manipura chakra pozostają otwarte i wyrównane, utrzymać ogień trawienny zdrowe. Postępuj zgodnie ze wskazówkami dla mocniejszego Agni:

Pij napoje w temperaturze pokojowej lub lekko podgrzać; unikać dodawania lodu.
Jedz około dwóch cupped garści pożywienia przy każdym posiłku, aby uniknąć przejadania się.
Z dala od pikantnych potraw, jeśli jesteś typem Pitta.
Pij małe łyki wody podczas jedzenia i uniknąć sody, alkohol i sok owocowy. Picie dużej jedząc raczej rozcieńczone kwasy trawienne, podczas picia alkoholu zwykle daje nadmiar kwasu.
Daj odpocząć żołądek pomiędzy posiłkami. Wypas i częste podjadanie nie dać czas organizmowi uzupełnienia Agni, co się dzieje, gdy żołądek jest w stanie spoczynku.

Zwiększenie trawienie i zwiększyć metabolizm Z Bhastrika Breath

Ponieważ trzecia czakra reguluje zarówno trawienie i metabolizm, można łatwo obudzić zarówno z ćwiczeniami oddechowymi. Upewnij się, że twój żołądek nie jest pełna, przed rozpoczęciem tej oddychania.

Usiądź wygodnie kręgosłupa wysoki i ramiona rozluźnione.
Zacznij biorąc kilka głębokich oddechów i na zewnątrz nosa z usta zamknięte.
Następnie mocno wdychać przez nos podczas pompowania podbrzusze i mocno wydech przez nos podczas naciskania podbrzusze kierunku kręgosłupa.
Użyj jednego połowę liczyć na drogi oddechowe i pół liczyć na wydechu w szybkim tempie. Poczujesz się jak jesteś coraz trening brzucha.
Spróbuj za 10 powtórzeń, a następnie pracować go do 15 lub 20. Po skończysz, poczujesz mrowienie lub uczucie świecące wokół pępka.

Wagi trzecią czakrę Z asany, dźwięki, kolory i klejnotów

Wszelkie yoga, która przynosi ciepła do obszaru jest dobre dla stymulowania słaby trzecią czakrę splotu słonecznego. Te pozy obejmują Navasana (łódź stwarzają), Matsyandrasana (skręt kręgosłupa w pozycji siedzącej), i wojownik.

Dźwięk mantra dla trzeciej czakry jest RAM. Śpiewanie ten dźwięk pomoże otworzyć i wyrównać czakry.

Ponieważ kolor tej czakry jest żółty lub złota, każdy gem odpowiadający tych kolorów pomoże otworzyć okolicy splotu słonecznego i doprowadzić energię do śledziony, wątroby, trzustki i żołądka. Żółty topaz, złoty żółty labradoryt i tygrysa oko kamienie są wszystkie wielkie kamienie, aby zwiększać swoje poczucie osobistej mocy.

Dodaj komentarz