Czakra Trzeciego Oka

Automatycznie zapisany szkic

CZakra trzeciego oka przekracza czas. Znajduje się w mózgu, na czole, powyżej podstawy nosa.
Trzecia czakra oczu

Dar tej czakry widzi – zarówno wewnętrzne i zewnętrzne światy.

Energia tej czakry pozwala nam doświadczyć jasnego myślenia, a także dary duchowe kontemplacji i autorefleksji.

Poprzez dar widzenia możemy internalizacji świata zewnętrznego oraz z języka symbolicznego możemy uzewnętrznić wewnętrzny świat.

Energia Ajna pozwala nam na dostęp do naszej wewnętrznej wskazówki, które pochodzi z głębi naszej istoty. Pozwala nam przebić się przez iluzję i uzyskać dostęp do głębszych prawd – aby zobaczyć poza umysłem, poza słowami.

“Sposobem trzeciego oka” widzi wszystko jak to jest z punktu “świadka” lub “obserwatora”, lub po prostu bycie uważnym – chwila po chwili.

Oznacza to, badając samoistnie pomysłów i rozwijania mądrości, która pochodzi z perspektywy, która wykracza poza dualizm dobra czy zła, czarny lub biały. Oznacza to widzenie i pomaganie innym, aby zobaczyć głębsze znaczenia sytuacji w ich życiu.

Szósta czakra jest holistyczny charakter. Kiedy ta czakra jest w pełni aktywna, obie półkule mózgu w funkcji synchronizacji. kreatywność i syntetyczne myślenie prawa półkula jest zintegrowane i zrównoważone z logicznego i analitycznego myślenia w lewej półkuli.

Trzecie Oko to nie tylko siedzenie mądrości, ale także siedziba sumienia. W tym miejscu można nie tylko zobaczyć, co się dzieje, ale również wiedzieć, co to znaczy. To gdzie twoje poczucie sprawiedliwości i twoi etyka pochodzą.

Po trzecie oko jest otwarte, nie tylko zobaczyć, ale także zrozumieć.

Szósty chakra Ajna, znajduje się w obszarze trzeciego oka, który znajduje się w przestrzeni między brwi. Obejmuje przysadkę mózgową, oczu, głowy, a dolną część mózgu. Niewidzialny, ale potężny trzecie oko, jest to ośrodek intuicji. Duchowy czakra, co oznacza “poza mądrości” Ajna prowadzi do wewnętrznej wiedzy, która poprowadzi Cię jeśli go. Otwarta szósta czakra może włączyć jasnowidzenie, telepatię, świadomego śnienia rozszerzoną wyobraźni i wizualizacji.
Szósty zmysł

Twój świat jest doświadczane przez pięć zmysłów. Nawet zanim przeszedł przez łono, słyszałem odgłosy jak głos matki i bicie serca, i słuchał stłumione dźwięki na zewnątrz. Czy doświadczyłeś dotyk, smak, a nawet postrzegania światła. I od momentu narodzin, ty przypisać swoje doświadczenia z tym, co postrzegamy zmysłami. Nauczyłeś się ufać swoim zmysłom, w jaki można spróbować, powąchać, dotknąć, zobaczyć i usłyszeć. Podczas percepcji zmysłowej wielka jest w doświadczeniu życiowym, ogranicza cię, jeśli chodzi o rozszerza swoją świadomość.

W pewnym momencie trzeba było liczyć na poczucie intuicji i wewnętrznej wiedzy. Przed nowoczesnej technologii, musieliśmy polegać na sygnały z otoczenia i bardziej pierwotnego instynktu, by nas prowadziła. Podobnie jak ptaki mogą wyczuwać, kiedy tsunami może uderzyć lub wiewiórki wiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby zebrać żywność na zimę ludzie też mają intuicyjny sens. Mamy po prostu stracił kontakt z nim, jak również naszą zdolność do zaufania w nim.
Czując swoją drogę do intuicji

Twoje fizyczne zmysły mogą dać ci wskazówki, jak podążać za swoją intuicją. Na przykład, czy kiedykolwiek miał poczucie, że karton mleka była zła? Czujesz zapach mleka, spojrzeć na daty ważności, która jest jeszcze kilka tygodni od hotelu, a nawet poprosić wszystkich w domu, “Czy to mleko źle?” Wtedy, nic konkretnego nie wykrywa, śmiało pić ale doświadczenie silny ból brzucha w rezultacie? To dlatego, że na bardzo subtelnym poziomie, twój zmysł węchu wykryto coś było nie tak, a dał ci wskazówkę, że wątpili.

Oto kolejny przykład: jesteś dokonywania transakcji handlowych z kimś, a wszystko sprowadza się. Osoba wydaje się wielki i szczery. Ale kiedy podają sobie ręce czujesz coś po prostu nie jest w porządku. Kiedy umowa przechodzi, dowiesz się, że był uszkodzony.

Otrzymałeś te wskazówki za pośrednictwem zmysłów, ale gdy coś nie jest widoczny masz tendencję, aby go zignorować. Dobrą wiadomością jest to, że można nauczyć się ufać te wskazówki i podejmować lepsze decyzje oparte na intuicyjnym sensie. Gdy decyzje okazuje rację, zapisz je wzmocnić, że twoja intuicja kieruje Cię w dobrym kierunku. Należy pamiętać, że podobnie jak zwierzęta w lesie, ty zawsze miały ten szósty zmysł; po prostu trzeba go odnaleźć.
Zadaj swoje wewnętrzne znawcą Orientacji

Można również użyć swojego wewnętrznego sensu, aby poprosić o pomoc w podejmowaniu właściwych decyzji. Biorąc pod uwagę swój umysł, intelekt i ego, jesteś teraz w tym swoją duszę w procesie podejmowania decyzji. Tak jak zwrócił się do trzeciej czakry w rejonie splotu słonecznego, aby poprowadzić Cię komfort lub dyskomfort, można zwrócić uwagę na przeczucie czy subtelnym poczuciem ruchu do przodu lub do powstrzymując. Jeśli jesteś w konflikcie, poprosić o znaczeniu intuicji być otwarte dla ciebie, aby pomóc w dokonaniu właściwego wyboru.
Jak Wagi ajna

Tak jak każdy z duchowych czakr, Ajna najlepiej zrównoważone poprzez medytację. Często nowe medytujący będzie raportować o uczucie mrowienia w trzecim okiem lub utożsamiają go z głowy. Mrowienia lub pulsujące uczucie wokół trzeciego oka w trakcie lub po medytacji jest to znak, że otwierasz zablokowany czakry.

Świetna technika oddychania Pranajama nazywa Brahmari lub oddech pszczoły. Przynieś obie ręce do twarzy. Umieścić dwa środkowe palce na twoich oczach. Pozostawić palce wskazujące do odpoczynku na linii brwi i pinky palce pod kośćmi policzkowymi. Zamknij uszy kciukami. Weź głęboki wdech i wydech AUM słowo z naciskiem na “M” dźwięk podczas tworzenia brzęczenie jak pszczoła. Zrobić na dwóch lub więcej minut. Można złagodzić napięcie w głowie i to działa, aby otworzyć szósta czakra.
Asany, dźwięki, kolory, a Gems

Wszelkie Asana jogi, gdzie czoło jest wciśnięty jest dobry dla szóstej czakry. Spróbuj ułożenia dziecka (Balasana) z czołem przyciśniętym do podłogi lub bloku jogi. Delfin stwarza to kolejne pomocne pozy kiedy podnieść głowę, by spojrzeć w kierunku podłogi.

Kolor na szóstą czakrą jest indygo i dźwięk mantry jest SHAM.

Kamienie, które pomagają otworzyć czakry Ajna są ametyst, lapis lazuli i azurite.

Dodaj komentarz